Krzysztof Piątek w Milanie. Ważne informacje o piłkarzu.

Niedawno byliśmy świadkami ważnego wydarzenia piłkarskiego z punktu widzenia polskiej piłki. Otóż Krzysztof Piątek zamienił Genoę na AC Milan za kwotę 35 mln Euro. Jest to rekord transferowy wśród polskich piłkarzy. Nikt wcześniej nie został kupiony za większą kwotę. Spójrzmy jednak, jak wyglądała kariera Krzysztofa Piątka, zanim został zadownikiem rossonerich.

 

Urodził się 1 lipca 1995 roku w Dzierżoniowie. Karierę sportową rozpoczynał w Nemczance Niemczy, by następnie przenieść się do Lechii Dzierżoniów, w której zadebiutował w wieku 17 lat. Były to rozgrywki III ligi. 2012 rok był ważnym dla napastnika, gdyż podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin, w którym to zadebiutował w Ekstraklasie. Następnie przeniósł się za kwotę 500 tysięcy euro do Cracovii Kraków. Kluczowym, zwrotnym momentem w karierze Piątka był czerwiec 2018 roku, kiedy to został kupiony przez włoską Genoę (4 mln euro).

 

Pierwszym meczem, jaki rozegrał Piątek we włoskiej drużynie, był sparing przeciwko Val Stupai, w którym to meczu zdobył 5 bramek i miał 1 asystę. Natomiast w pierwszym meczu, w rozgrywkach Pucharu Włoch, strzelił aż 4 bramki drużynie Lecce.

 

23 stycznia 2019 roku został zakupiony przez słynny AC Milan. Kontrakt podpisał do 30 czerwca 2023 roku.

 

Życzymy powodzenia Krzysztofowi Piątkowi, aby strzelał jak najwięcej goli we wszystkich rozgrywkach.